Skontaktuj się z nami

+48 603 44 88 88

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

BLOG - nowe, ciekawe teksty i wydarzenia

Czy agresja może być objawem depresji?

08.09.2020 Czy agresja może być objawem depresji?

Depresja agitowana objawia się uczuciem niepokoju i rozgniewaniem. Osoby jej doświadczające zazwyczaj nie są senne ani zmęczone, przeciwnie – ta odmiana depresji wiąże się z pobudzeniem, frustracją i łatwym wpadaniem w irytację. Cierpiący na depresję agitowaną mogą również doświadczać trudności ze spokojnym siedzeniem i koncentracją. Gadatliwość, impulsywność, szuranie nogami. To wszystko ciężko wpisać w stereotypowy obraz zaburzeń depresyjnych. Przyczyny depresji agitowanej są różne – od genetycznych po środowiskowe.

więcej
Wsparcie dla Rodziców osób LGBTQ

07.08.2020 Wsparcie dla Rodziców osób LGBTQ

Czasem domyślaliśmy się, innym razem długo wypieraliśmy poszczególne oznaki, by nie dopuścić do siebie tej myśli. Bez względu na to, jak funkcjonowaliśmy wcześniej, to być może właśnie teraz usłyszeliśmy, że nasze dziecko mówi nam o swojej orientacji seksualnej. W dużym skrócie o tym, że identyfikuje się ze społecznością LGBTQ. A my dalej jesteśmy jego rodzicami i myślimy, jak powinniśmy sobie z tym poradzić.

więcej
Koncepcja resilience - powrót do równowagi po kryzysie

12.07.2020 Koncepcja resilience - powrót do równowagi po kryzysie

Termin resilience pochodzi z fizyki i oznacza wysoką sprężystość i elastyczność materiału odpornego na odkształcenia. Podobnie rozumiemy go w psychologii – to procesy i mechanizmy sprzyjające adaptacyjnemu funkcjonowaniu, które ma każda osoba, a także rodzina.

więcej
PTSD - stres pourazowy i doświadczenie traumy

08.07.2020 PTSD - stres pourazowy i doświadczenie traumy

Trudności w zasypianiu, koszmary senne, trudności z koncentracją, rozdrażnienie, nieradzenie sobie z wybuchami gniewu. To tylko niektóre objawy stresu pourazowego. Czujemy się ciągle napięci, wyczerpani, tracimy zainteresowania i nie wyobrażamy sobie przyszłości. Pytamy siebie i świat „dlaczego ja?", „dlaczego nic nie mogłam/mogłem wtedy zrobić?".

więcej
Masz dużo stresu w życiu? A może to nie stres, tylko lęk?

12.05.2020 Masz dużo stresu w życiu? A może to nie stres, tylko lęk?

Jednymi z najczęstszych objawów leków, odczuwanymi fizycznie, jest szybsze bicie serca, napięcie mięśni, podwyższone tętno, ból głowy, zawroty głowy oraz wiele innych. Ale to nic w porównaniu z ciągłym poczuciem psychicznego napięcia. Jakby zaraz miało coś się wydarzyć, czego nikt nie przewidział. Sprawdzanie, kontrolowanie wymaga coraz większej uwagi. Męczy. Czasami zmęczenie jest już od samego rana, bo sen był niespokojny, przepełniony lękiem i koszmarami. Rano pobudka nie oznacza nowej szansy, tylko powrót do starych obowiązków i wymagań. Czasem z pozoru najłatwiejsze przeszkody mogą wydawać się nie do przeskoczenia. A to tylko mały wycinek ogromnych konsekwencji lęku w naszej psychice.

więcej
Umawianie wizyt on-line

06.05.2020 Umawianie wizyt on-line

Terapia on-line może być bardzo wygodną i skuteczną formą pomocy. Oto kilka wskazówek, jak możesz się do niej przygotować. Ważne żeby zadbać o swój komfort. Wybierz możliwie ciche miejsce, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał, a także będziesz mieć pewność, że nasza rozmowa nie będzie przez nikogo słyszana. Przygotuj sobie szklankę wody i umówi się ze sobą, że jest to czas dla Ciebie. Pamiętaj, żeby wyłączyć różne powiadomienia w komputerze lub telefonie. Pomoże to skupić się na tym, co dzieje się w trakcie sesji bez rozpraszających komunikatów, które tak lubią wyskakiwać na naszych monitorach.

więcej
Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 603 44 88 88

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.