Skontaktuj się z nami

+48 603 44 88 88

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

Warsztat dla Rodziców "Akademia Rodzica Talk&Solve"

"Akademia Rodzica Talk&Solve" to warsztat dla Rodziców, na którym poznasz skandynawską metodę terapeutyczną Kids' Skills oraz techniki terapii krótkoterminowej pomagania dzieciom w problemach emocjonalnych i zachowania. 

Od stycznia 2023 roku nasze warsztaty odbywają się w nowej lokalizacji koło Piaseczna, pod Warszawą. 

cieszący się ludzie siedzą wokół stołu na warsztacie

Jesteś rodzicem lub opiekunem dziecka?

Wychowujesz dziecko - tyle i aż tyle wystarczy, by potrzebować wsparcia. W Talk&Solve doskonale wiemy, jakie skomplikowane zadanie stoi przed Tobą. Jesteśmy przekonani, że w trakcie trwania tej ważnej misji spotykacie na swojej drodze sytuacje, które Was zaskakują. Na różnych etapach pojawiają się różnego rodzaju problemy wychowawcze. Dzieci bardzo często miewają problemy w szkole - zarówno z nauką, jak i na polu relacji z rówieśnikami, czasami nie potrafią się skoncentrować, przeżywają ogromny stres, zbyt emocjonalnie podchodzą do wielu spraw, nie radzą sobie z własnymi uczuciami. Częściej niż nam się zdaje wykazują zachowania agresywne. Z takimi kłopotami mierzy się wielu rodziców i większość z nich czuje się bezradna, a stosunki w rodzinie stają się coraz bardziej napięte. Z tych skomplikowanych sytuacji jest jednak wyjście.

Dowiedz się, jak wspierać swoje dziecko, jak pomóc poradzić sobie z problemami.

Nauczymy Cię tego podczas warsztatu umiejętności rodzicielskich. Jest on przeznaczony dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku szkolnym, przedszkolnym oraz nastolatków.

Jakie umiejętności zyskasz?

 • Poznasz skuteczne narzędzia komunikacji i wpływu na dziecko.
 • Dowiesz się jak reagować na wybuchy złości, agresję, płacz, smutek czy „marudzenie" i „wymuszanie" dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.
 • Nauczysz się jak rozumieć i wspierać nastolatka.
 • Dowiesz się jak skutecznie budować swój autorytet jako rodzica, opiekuna nastolatka.
 • Zyskasz nowe spojrzenie. Nauczysz się patrzeć na trudne sytuacje z perspektywy dziecka.
 • Dowiesz się, jak pomagać swojemu dziecku w rozwiązywaniu problemów i pokonywaniu trudności.
 • Zdobędziesz umiejętność dyscyplinowania i kształtowania odpowiedzialności u dziecka.
 • Skorzystasz z doświadczeń innych rodziców dzięki wymianie doświadczeń pomiędzy uczestnikami warsztatów.
 • W odpowiedzi na problemy, których doświadczasz jako rodzic, opiekun dziecka stworzysz na zajęciach swój 15-krokowy plan działania w oparciu o metodę Kids' Skills.

 

W jaki sposób nauczysz się tego wszystkiego?

Spotkania prowadzone są w formie interaktywnych zajęć trwających 14 godzin szkoleniowych. Rozpoczynamy w piątki o 13:00, kończymy w sobotę o 15:00. Każda z sesji odbywa się według naszego autorskiego scenariusza z uwzględnieniem metodyki opracowanej przez twórcę metody, skandynawskiego psychiatrę i psychoterapeutę Bena Furmana. Podczas trwania zajęć uczestnicy wymieniają się doświadczeniami i poznają sposoby na poprawę relacji w rodzinie.

Na zajęcia składają się m.in.:

 • Warsztat umiejętności skoncentrowanych na rozwiązaniach w pracy z dzieckiem i rodziną,
 • program Kids' Skills w pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym,
 • program Misja Specjalna w pracy z młodzieżą,
 • dyscyplinowanie i kroki odpowiedzialności.
 • Liczne ćwiczenia i postawienie na praktykę, co pozwala uczestnikom zakończyć te 2 dni z poczuciem zrozumienia i gotowości do działania.

 

Kto poprowadzi warsztaty?

Osoby prowadzące warsztaty to doskonale wykwalifikowani praktycy innowacyjnej metody Kids' Skills, którzy mają duże doświadczenie we wspieraniu rodzin. Poznaj ich lepiej!

Monika Rzońca

Psycholog, terapeuta krótkoterminowy (certyfikaty TSR I, II), psychoterapeuta CBT w trakcie certyfikacji, certyfikowany Praktyk Metody Kids' Skills oraz certyfikowany Trener Metody Kids's Skills (certyfikat Helsinki Brief Therapy Institute )

Psychologię ukończyła na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. W pracy terapeutycznej pracuje w nurcie krótkoterminowym TSR (Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach), korzysta również z narzędzi psychoterapii ericksonowskiej i poznawczo-behawioralnej. Jest członkiem European Brief Therapy Association - Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Krótkoterminowej.

Kamila Kalbarczyk

Psycholog, terapeuta, pedagog, certyfikowany Praktyk Metody Kids' Skills

Jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz pedagogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Swoją pracę superwizuje u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Warsztaty grupowe

Każda edycja warsztatów realizowana jest maksymalnie w 12-osobowych grupach i odbywa się w ustalonych terminach. Ta forma warsztatów pozwala na bardzo cenną wymianę doświadczeń pomiędzy rodzicami.

Sprawdź najbliższy termin warsztatów

ZAPISY

Na warsztat obowiązują zapisy.

Można ich dokonać e-mailem: terapeuci@talkandsolve.pl

lub telefonicznie (603 448 888).

Ilość miejsc ograniczona.

Koszt udziału w warsztacie: 400pln / osoba


Adres: ul. Krasickiego 62, 05-500 Nowa Iwiczna, koło Piaseczna

Poznaj opinie uczestników o warsztacie

 

Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 603 44 88 88

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.