Skontaktuj się z nami

+48 668 106 068

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

Jej wysokość łechtaczka

Przez lata orgazm wywołany z jej stymulacją był niedoceniany, określany mianem niedojrzałego. Dzisiaj już wiemy, że większość kobiet odnosi przy jego bardzo satysfakcjonujące orgazmy, które wcale nie są gorsze od orgazmów pochwowych. Jednak dalej jej istota i funkcje są mało znane. Zbyt mało sią nią zajmujemy i z nią eksperymentujemy. Z racji tego, niezbyt często nie korzystamy z jej całego potencjału.

Rozwój łechtaczki

Zacznijmy od krótkiej historii łechtaczki. Odpowiednikiem łechtaczki u mężczyzn jest nic innego jak penis. Te obydwie części ciała rozwijają się w okresie płodowym z guziczka płciowego. W zależności od tego jaki hormon zostanie wyprodukowany rozwinie się łechtaczka lub penis. Tak samo jak penis składa się ona z ciał jamistych. Ciała jamiste znajdują się w wewnętrznej części łechtaczki. Dla nas widoczny jest wyłącznie napletek, który znajduje się tuż nad wejściem do pochwy. Wróćmy jednak do ciał jamistych. Co one dają? W czasie pobudzenia seksualnego napełniają się krwią i w wyniku tego dochodzi do erekcji. Tak - erekcji. Napełniona krwią łechtaczka staje się bardziej wrażliwa i czuła na dotyk. Napletek, ciała jamiste, erekcja - tak samo jak w przypadku penisa.

To, że łechtaczka ma również erekcję, nie oznacza, że odkryliśmy jakąś skrócona drogę do pobudzenia kobiet. Pamiętajmy, że do pobudzenia seksualnego i erekcji może dojść poprzez grę wstępną, która wcale nie zakłada od razu stymulowania łechtaczki. U kobiet podniecenie można wywołać na wiele sposobów - poprzez stymulowanie wyobraźni i fantazji seksualnych, pobudzanie różnych części ciała: szyi, płatków uszu, stóp, czy przez stymulację sutków. Ważne, aby poznać ta indywidualną drogę i mieć odwagę szukać kolejnych.

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, orgazm łechtaczkowy był przez lata niedoceniany, gdyż przywiązywano dużą wagę do orgazmów w wyniku penetracji. Związane było to z umiejscowieniem łechtaczki. Orgazm łechtaczkowy był dostępny również dla dziewic - nie wymagał penetracji ani partnera, aby go osiągnąć. Orgazm dopochwowy już tak. Ten mit unieszczęśliwił wiele kobiet, które skupione na poszukiwaniu seksualnej ekstazy, skupiały się wyłącznie na pochwie a nie na innych odczuciach. Najnowsze badania pokazują jednak, że orgazm w wyniku stymulacji punktu G może mieć swoje źródło również...w łechtaczce. Okazuje się, że punkt G nie jest jakimś dodatkowym uwypukleniem, które stanowi osobną sferę erogenną. Jest on wybrzuszeniem w pochwie w okolicach 1,5 -2 centymetrów od wejścia, który powstanie w wyniku ...erekcji łechtaczki a dokładnie, napełnienia się krwią ciał jamistych. Tłumaczy to fakt, iż niektóre kobiety doświadczają znacznie silniejszych orgazmów łącząc stymulację łechtaczki z penetracją. Pobudzają wtedy zarówno punkt G jak i łechtaczkę. Można to osiągnąć poprzez odpowiednią pozycję oraz gadżety erotyczne przeznaczone do pobudzania łechtaczki lub masturbację w czasie stosunku.

Co lubi łechtaczka

Łechtaczka nie ma jednak jednego wzoru pobudzania. Można ją pobudzać palcami - zmieniając lub zwiększając stymulację w zależności od potrzeb. Można użyć pierścienia erekcyjnego nakładanego na penisa, który przy penetracji będzie pobudzał łechtaczkę. Ostatnim hitem są specjalne masażery bezdotykowe stworzone specjalnie z myślą o łechtaczce. Ich fenomen polega na różnego rodzaju trybach stymulacji za pomocą powietrza, stukania lub wibrowania. Na rynku dostępne są tego typu masażery, z różną mocą stymulacji. Zwykłe dildo z różnymi wibracjami też doskonale nada się do stymulacji łechtaczki. Jeśli lubimy seksualne pobudzenia z penetracją można użyć wibratorów ze specjalną wypustką, która oprócz części dopochwowej ma również część pobudzającą łechtaczkę. Można kupić również masażer do łechtaczki do majtek, którym druga osoba może sterować poprzez aplikacje.

Łechtaczka może lubić również pobudzanie językiem w trakcie seksu oralnego. Łechtaczka z racji ilości zakończeń nerwowych może na samym początku nie lubić mocnej stymulacji. Dlatego zawsze warto sprawdzić klika sposobów, aby znaleźć swój własny odpowiedni dla nas. Albo kilka, które będziemy stosować.

Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Centrum Terapii Rodzin i Dzieci

Ul. Krasickiego 62
05-500 Nowa Iwiczna

 

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 668 106 068

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.