Skontaktuj się z nami

+48 668 106 068

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

Leczenie nerwicy w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach

Dostajesz diagnozę: nerwica. Być może próbujesz analizować, jak do tego doszło. Obwiniasz siebie, obwiniasz bliskich. Chodzisz na terapię, wracasz wspomnieniami do dzieciństwa, chcesz się wyleczyć. Albo chcesz, żeby Cię ktoś wyleczył. I nie widzisz efektów. Starasz się coraz bardziej i coraz dobitniej przekonujesz się o tym, że coś nie działa. Nadal tkwisz w charakterystycznych dla nerwicy pętlach myślenia – im więcej napięcia związanego z tym, że się starasz, tym trudniej Ci na terapii, więc starasz się jeszcze bardziej... Brzmi znajomo?

 

Nerwica została szeroko opisana przez Zygmunta Freuda, twórcę psychoanalizy. Od jego czasów filozofia myślenia o jej naturze nierozerwalnie związana była z freudowskim sposobem postrzegania ludzkiej psychiki. Dlatego też tak często poszukiwało się jej przyczyn w dzieciństwie, w relacjach z bliskimi.

 

Szanując tradycje i metody tych podejść, wybraliśmy inny sposób patrzenia na człowieka oraz rozumienia jego potrzeb. W Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach przyjmujemy, że to, w jaki sposób powstały trudności, niewiele wnosi do terapii. Bliskie jest nam stwierdzenie Alberta Einsteina:

 

Nie można rozwiązać problemu posługując się tym samym sposobem myślenia,

który go stworzył.

A. Einstein

 

Zazwyczaj tym, czego Klient potrzebuje, jest znalezienie optymalnych sposobów rozwiązania jego problemu, i na tym koncentrujemy się w naszym gabinecie. Wierzymy, że niezależnie od tego, jak powstały trudności, w tym te o charakterze nerwicowym, Klient ma w sobie zasoby, dzięki którym będzie w stanie uporać się ze swoimi trudnościami. W trakcie spotkań z terapeutą, szanując autonomię i naturalne tempo Klienta, zajmujemy się poszukiwaniem z Klientem optymalnych dla niego rozwiązań. A czasem nie o znalezienie ich, ale o poszukiwanie chodzi najbardziej.

 

Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Centrum Terapii Rodzin i Dzieci

Ul. Krasickiego 62
05-500 Nowa Iwiczna

 

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 668 106 068

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.