Skontaktuj się z nami

+48 668 106 068

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

Psycholog dla dzieci

Konsultacja psychologiczna dla dziecka czy konsultacja wychowawcza dla rodzica? 

 

Wychowując dzieci mierzymy się z wieloma wyzwaniami. Niektóre z nich warto skonsultować z psychologiem. Dla rodziców dobrą formą wsparacia swojego dziecka są konsultacje wychowawcze. Wyodrębniliśmy najczęstrze problemy z jakimi mierzą się rodizce. Jeśli czujesz, że któryś z tych obszarów jest ważny dla Ciebie - koniecznie umów się na konsultację wychowawczą.

 • Konsultacje terapeutyczne dla rodziców, którzy mierzą z agresywnym zachowaniem dzieci, wykorzystują metodę Kids Skills, która pomaga rodzicom pracować z ich dziećmi w celu redukcji agresji. Metoda ta obejmuje naukę umiejętności społecznych, zarządzania emocjami i budowania zdrowych relacji, aby pomóc dziecku kontrolować swoje agresywne zachowanie.
 • Konsultacje terapeutyczne dla rodziców, których dzieci cierpią na lęki i fobie, oparte na metodzie Kids Skills, pomagają rodzicom rozwijać umiejętności i strategie, które wspierają dziecko w radzeniu sobie z tymi trudnościami. Metoda ta skupia się na stopniowym eksponowaniu dziecka na sytuacje lękowe, budowaniu pewności siebie i zdobywaniu umiejętności radzenia sobie z lękami.
 • Konsultacje terapeutyczne dla rodziców, których dzieci mają problemy z pewnością siebie, wykorzystują metodę Kids Skills, aby wspomagać rodziców w budowaniu pewności siebie u swoich dzieci. Metoda ta skupia się na identyfikowaniu mocnych stron i umiejętności dziecka, rozwijaniu pozytywnego podejścia do siebie i budowaniu zdrowego poczucia własnej wartości.
 • Konsultacje terapeutyczne dla rodziców, których dzieci mają trudności z odżywianiem, przy użyciu metody Kids Skills, pomagają rodzicom pracować z dziećmi nad rozwiązywaniem problemów związanych z jedzeniem. Metoda ta koncentruje się na edukacji żywieniowej, wprowadzaniu zdrowych nawyków żywieniowych i wspieraniu rodziców w budowaniu pozytywnego i harmonijnego stosunku do jedzenia.
 • Konsultacje terapeutyczne dla rodziców, których dzieci doświadczają napadów histerii, korzystają z metody Kids Skills, aby pomóc rodzicom w radzeniu sobie z tymi sytuacjami. Metoda ta obejmuje naukę umiejętności radzenia sobie z emocjami, budowanie komunikacji, uczenie się strategii uspokajania i wspieranie dziecka w kontrolowaniu swoich emocji.

 

TUTAJ LINK DO KALENDARZA PATRYCJI

 

Kiedy udać się z dzieckiem do psychologa dziecięcego?

W życiu każdej rodziny mogą pojawić się trudne momenty, kiedy rodzice czują bezsilność wobec problemów wychowawczych, jakie ich spotykają. Pomimo, że w internecie można znaleźć wiele skutecznych porad, to czasami dobrze jest skorzystać z indywidualnej konsultacji psychologicznej. Każde dziecko jest inne i każdy problem jest inny. Nasi psychlogowie to rozumieją. 

Skorzystaj z pomocy psychologicznej gdy widzisz, że Twoje dziecko: 

 • jest płaczliwe
 • jest agresywne 
 • nie chce chodzić do przedszkola lub do szkoły 
 • ma problemy adaptacyjne w grupie
 • jest zazdrosne o rodzeństwo 
 • jest nadmiernie nieśmiałe
 • jest w trudnym okresie związanym ze zmianami w rodzinie, np. przeprowadzka, rozwód rodziców, nowa osoba w życiu rodzica
 • ma problemy z koncentracją i nauką w szkole 
 • cierpi z powodu fobii i natręctw (np. przymus częstego mycia rąk, strach przed psami lub pająkami) 
 • ma trudności w zasypianiu

 

Nasi psychologowie dziecięcy pracują metodą Kids' Skills - Dam Radę! 

Metoda Kids' Skills-Dam Radę! jest innowacyjną metodą stworzoną przez Ben'a Furman'a - fińskiego psychiatrę, psychoterapeutę, światowej sławy eksperta w dziedzinie rozwoju osobistego. „Kids' Skills", jak określa sam Ben Furman, to innowacyjny program pomagania dzieciom w przezwyciężaniu problemów emocjonalnych i behawioralnych, takich jak lęki, złe nawyki, problemy ze snem, problemy z koncentracją, napady złości, trudności z chodzeniem do toalety, i wiele innych problemów typowych dla dzieci.

Ideą programu jest koncentracja na mocnych stronach dziecka i wykorzystywanie jego zdolności do rozwiązywania problemów. Problemy rozwiązuje się poprzez nabycie nowych umiejętności. Dzieci bardzo chętnie uczą się nowych rzeczy. Jest to dla nich naturalny proces bazujący na wrodzonej ciekawości i motywacji wewnętrznej.

 

Czas i forma spotkań

Psycholog dzieciecy pracuje z dzieckiem zazwyczaj przez kilka spotkań, 5-10 sesji. Pierwsze spotkanie poświęcone jest rodzicom, zapoznaniu się z problemami, które martwią rodzica, z ogólną sytuacją domową i szkolną dziecka. Kolejne spotkania psycholog odbywa z dzieckiem. W tym czasie realizowany jest program 15 kroków metody Kids' Skills-Dam Radę!, którego celem jest nauczenie dziecka nowej umiejętności, która z kolei pomoże przezwyciężyć problem.

 

Poznaj naszych psychologów oracujących z dziećmi

Patrycja Dąbrowska

psycholog, terapueta, prkatyk metody Kids' Skills

Kamila Kalbarczyk

Psycholog, terapeuta, pedagog, praktyk metody Kids' Skills 

Monika Rzońca

Psycholog, terapeuta, praktyk metody Kids' Skills

 

Zapisz swoje dziecko do naszego psychologa. Dzieci uwielbiają uczyć się metodą Kids' Skills - Dam Radę! 

Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Centrum Terapii Rodzin i Dzieci

Ul. Krasickiego 62
05-500 Nowa Iwiczna

 

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 668 106 068

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.