Skontaktuj się z nami

+48 668 106 068

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

Metoda Kids' Skills

Dla kogo jest Kids' Skills - Dam Radę!

Kids' Skills - Dam Radę! jest programem dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat przeżywających trudności i problemy natury emocjonalnej lub / i behawioralnej. Jest przeznaczony dla dzieci nieśmiałych, z niskim poczuciem własnej wartości i brakiem pewności siebie.

O programie Kids' Skills - Dam Radę!

Program Kids' Skills-Dam Radę! jest innowacyjną metodą stworzoną przez Ben'a Furman'a - fińskiego psychiatrę, psychoterapeutę, światowej sławy eksperta w dziedzinie rozwoju osobistego. „Kids' Skills", jak określa sam Ben Furman, to innowacyjny program pomagania dzieciom w przezwyciężaniu problemów emocjonalnych i behawioralnych, takich jak lęki, złe nawyki, problemy ze snem, problemy z koncentracją, napady złości, trudności z chodzeniem do toalety, i wiele innych problemów typowych dla dzieci.

Dzieci będące w terapii przechodzą poszczególne etapy programu, jak na przykład wybór umiejętności do opanowania i nazwanie jej (często imieniem lubianej bajkowej istoty), budowanie pewności siebie, czy planowanie uroczystości świętowania sukcesu posiadania nowej umiejętności.

Ideą programu jest koncentracja na mocnych stronach dziecka i wykorzystywanie jego zdolności do rozwiązywania problemów. Problemy rozwiązuje się poprzez nabycie nowych umiejętności. Dzieci bardzo chętnie uczą się nowych rzeczy. Jest to dla nich naturalny proces bazujący na wrodzonej ciekawości i motywacji wewnętrznej.

Program Kids' Skills składa się z 15 kroków, które dziecko poznaje na kolejnych sesjach. Wśród nich jest miejsce na ćwiczenie nowej umiejętności, na obserwację postępów oraz na wspólne świętowanie!

Czas i forma spotkań

Ilość i częstotliwość spotkań z terapeutą dostosowujemy do wieku, potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci. Zazwyczaj proces trwa od 5 do 10 spotkań. Zaletami "Kids' Skills - Dam Radę" są z pewnością jego prostota oraz możliwość zaangażowania w program rodziców i opiekunów dzieci. Dzięki temu mają Państwo szansę na poznanie zasad tej metody i późniejsze wielokrotne korzystanie z niej w celu wspierania rozwoju swoich dzieci.

Spotkania trwają 50 minut i są podzielone na 2 części:

- terapeuta pracuje z dzieckiem nad nowymi umiejętnościami

- terapeuta wraz z dzieckiem przedstawia rodzicom / opiekunom informacje o postępach w projekcie

Kiedy skorzystać z programu?

Gdy widzisz, że Twoje dziecko przeżywa problemy, np.

- jest płaczliwe

- źle zachowuje się

- jest niegrzeczne, nieposłuszne

- nie lubi chodzić do przedszkola / do szkoły

- ma problemy adaptacyjne w grupie

- jest w trudnym okresie związanym z sytuacją domową (rozwód rodziców, strata bliskiej osoby, zmiana miejsca zamieszkania)

- cierpi z powodu nieśmiałości, braku poczucia pewności siebie

 

Kto prowadzi spotkania z dziećmi w oparciu o metodę Kids' Skills - Dam Radę!

Kamila Kalbarczyk

Psycholog, terapeuta, pedagog, praktyk metody Kids' Skills

Jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz pedagogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Swoją pracę superwizuje u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 

Monika Rzońca

Psycholog, terapeuta, praktyk metody Kids' Skills

Psychologię ukończyła na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. W pracy terapeutycznej pracuje w nurcie krótkoterminowym TSR (Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach), korzysta również z narzędzi psychoterapii ericksonowskiej i poznawczo-behawioralnej. Jest członkiem European Brief Therapy Association - Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Krótkoterminowej.

 

Patrycja Dąbrowska

Psycholog, terapeuta, praktyk metody Kids' Skills

Ukończyła studia psychologiczne ze specjalnościami psychoterapia i terapia seksualna oraz psychologia kliniczna. Posiada  certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień oraz tytuł Dietetyka. Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, jeste także praktykiem metody Kids Skills. Pracuje z dziećmi, rodzinami, parami oraz osobami dorosłymi.

 

Katarzyna Reiss-Duran 

psycholog, terapeuta, prkatyk metody Kids' Skills, terapueta Play Therapy, edukatorka Pozytywnej Dyscypliny 

Trener umiejętności psychospołecznych, certyfikowany trener TUS I-szego i II-go stopnia. Ukończyła studia podyplomowe Diagnoza psychologiczna w praktyce klinicznej, szkolenie zaawansowane Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz liczne szkolenia specjalistyczne w akredytowanych ośrodkach szkoleniowych. Jest terapeutą Play Therapy, praktykiem metody Kids' Skills oraz edukatorem Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców.

 

Zachęcamy do zapoznania się z programem Kids' Skills - Dam Radę! również na stronach organizacji Kids' Skills Ben'a Furman'a - www.kidsskills.org

Jak umówić spotkanie dla dziecka? 

Zadzwoń do nas 603 44 88 88 i umów dogodny termin dla siebie i Twojego dziecka. Jeśli wolisz, możesz napisać maila na terapeuci@talkandsolve.pl lub umówić sesję przez internet do jednego z Praktyków metody Kids' Skills

 

Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Centrum Terapii Rodzin i Dzieci

Ul. Krasickiego 62
05-500 Nowa Iwiczna

 

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 668 106 068

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.