Skontaktuj się z nami

+48 668 106 068

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

Dlaczego Talk&Solve

Co wyróżnia Terapeutów Talk&Solve?

W odróżnieniu do tradycyjnych szkół psychoterapii w Talk&Solve nasi psycholodzy pracują krótkoterminowo. Krótkoterminowość pochodzi od anglojęzycznej nazwy nurtu – „Brief Solution-Focused Therapy". Dzięki określeniu celów spotkań, pomagamy poradzić sobie z problemem w możliwie najszybszy i najbardziej komfortowy sposób. Można powiedzieć, że wyróżniają nas „narzędzia pracy". Model pracy w Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) daje nam możliwość bycia skutecznym, a zarazem twórczym terapeutą, pozwalając nam sięgać po to, co w ocenie Klienta po prostu działa.

Tradycyjne szkoły psychoterapii są oparte na modelu medycznym, gdzie najważniejsza jest poprawna diagnoza. Efektem jest koncentracja na problemie, wnikliwe poznanie jego natury, szczegółowa analiza wydarzeń i przeżyć, która nieraz przeciąga terapię do kilku lat. Diagnoza i ocena problemu są w tradycyjnym modelu domeną terapeuty, który polegając na swojej ekspertyzie i znawczości problemów radzi Klientowi, które antidotum może się sprawdzić.

Jako terapeuci Talk & Solve jesteśmy dalecy od stosowania poradnictwa. Uważamy, że takie podejście gubi indywidualną perspektywę samego Klienta, nie przywiązując wagi do kluczowego pytania – co klient chce mieć w zamian za problem, z którym przyszedł oraz jak to może osiągnąć. Wówczas, gdy modele oparte na diagnozie są skuteczne w medycynie, tak w psychologii, według naszych doświadczeń najbardziej sprawdza się model pracy w TSR.

Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Centrum Terapii Rodzin i Dzieci

Ul. Krasickiego 62
05-500 Nowa Iwiczna

 

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 668 106 068

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.