Skontaktuj się z nami

+48 668 106 068

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

Leczenie fobii przez terapeutów Talk&Solve

Strach jest jedną z podstawowych emocji rozpoznawalnych w świecie wszystkich istot żywych. Ma biologiczne podstawy i bardzo istotne znaczenie. Służy nam w rozpoznaniu niebezpieczeństwa i podjęciu odpowiednich kroków ochronnych lub obronnych. Mobilizuje nasz organizm i wszystkie jego zasoby do ucieczki lub stawienia czoła niebezpieczeństwu.

Strach to zatem chwilowe emocje powstałe w reakcji na konkretny bodziec, jakim może być nagłe zapadnięcie ciemności, przerażający widok czy głośny huk powodujący nasze wzdrygnięcie. Co charakterystyczne po usunięciu danego bodźca, strach mija - emocje wracają do stanu wyjściowego. W odróżnieniu do strachu, lęk jest stanem długotrwałym, występującym czasami niezależnie od pojawienia się konkretnego bodźca.

Lęk może również przybrać formę przewlekłego stanu niepokoju, poczucia zagrożenia utrzymującego się bez względu na sytuację zewnętrzną. Osoby cierpiące na zaburzenia lękowe dosyć łatwo rozpoznają przy tym reakcje swojego ciała, takie jak przyspieszone bicie serca, nadmierna potliwość, duszność, słabnięcie, itp.

Uporczywy stan lękowy ukierunkowany na konkretny bodziec (przedmiot, zjawisko, zwierzę, osobę) powoduje chęć jego unikania, a w przypadku zetknięcia się z nim - paraliżujący lęk, atak paniki, co może rozwinąć się w fobię. Fobię rozwijamy, uczymy się jej. Często możemy przypomnieć sobie konkretną sytuację, która dała jej początek. Bardzo powszechnym zaburzeniem lękowym jest fobia społeczna

W terpii fobii ważne jest, aby równie skutecznie się jej oduczyć oraz wypracować szereg przydatnych zachowań, które pojawią się w miejscu dotychczasowego lęku.

Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Centrum Terapii Rodzin i Dzieci

Ul. Krasickiego 62
05-500 Nowa Iwiczna

 

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 668 106 068

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.