Skontaktuj się z nami

+48 603 44 88 88

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

Konsultacje rodzicielskie

Widzisz, że Twoje dziecko ma kłopoty? Starasz się mu pomóc, jednak nie przynosi to efektów? Być może czujesz bezradność, frustrację, niepokoisz się o dziecko.

Konsultacje dla rodziców są wsparciem dla Ciebie, jako rodzica, w trudnościach związanych z wychowywaniem dziecka.

Zdarzają się sytuacje, kiedy widzimy, że nasze dziecko ma trudności. Mogą to być trudności w szkole, często niezrozumiałe dla nas – rodziców, ponieważ widzimy, że nasze dziecko w szkole zachowuje się zupełnie inaczej niż w domu. Nie wiemy, jak mu pomóc i sprawić, by odnalazło się wśród rówieśników. W trakcie konsultacji dla rodziców możesz wspólnie ze specjalistą:

  • ustalić czy pomoc psychologiczna może być dziecku potrzebna
  • uzyskać wsparcie w Twoich procesach wychowawczych
  • możemy też polecić Ci inne miejsca udzielające fachowej, potrzebnej pomocy

 

Formularz kontaktowy
Pola wymagane

 

Odpowiemy na Twoje pytania, umówimy się na cel pracy terapeutycznej z dzieckiem. Psychoterapia indywidualna z psychologiem dziecięcym dla Twojego dziecka może okazać się niezwykle pomocna. Wspólnie zastanowimy się, jakie małe zmiany, które możecie wprowadzić w domu, pomogą Twojemu dziecku przezwyciężyć problem.

 

Najczęściej rodzice zgłaszają się do nas na konsultacje rodzicielskie:

  • Niepokoi ich zachowanie dziecka. Może to być nagłe pogorszenie nauki, trudności ze skupieniem się w szkole, brak motywacji do nauki. Nieraz dzieci mają problemy w kontaktach z rówieśnikami, co sprawia, że nie chcą chodzić do szkoły. Czasem też coś innego, jak na przykład koszmary nocne, lęki, brak apetytu, sprawia, że chcesz dowiedzieć się, jak pomóc swojemu dziecku.
  • Zastanawiają się czy to już uzależnienie dziecka od gier / innych aktywności w Internecie. Twoje dziecko spędza godziny przed komputerem? Wszelkie próby ograniczenia używania przez nie sprzętów elektronicznych kończą się płaczem, krzykiem, dużą niezgodą dziecka na to? Być może boryka się ono z uzależnieniem od gier czy Internetu, być może potrzebuje wsparcia. Nadmierne używanie mediów może być sposobem dziecka na redukcję napięcia, może być ucieczką od problemów. A być może Ty nie masz pewności, czy takie zachowanie dziecka powinno być już sygnałem, że dzieje się coś nie tak, czy wszystko jest w porządku? Warto wspólnie zastanowić się nad tym, co może pomóc.
  • Oceniają emocjonalność dziecka jako nadmierną. Zauważasz, że Twoje dziecko często płacze? I chociaż wiesz, że płacz jest naturalną reakcją dziecka, stwierdzasz, że dzieje się to bardzo często, może zbyt często. Albo widzisz, że dziecko bardzo przeżywa różne wydarzenia? Jego rozpacz po utracie zabawki trwa według Ciebie zbyt długo, rozczarowanie, smutek, zamknięcie się w sobie, bądź reakcje odwrotne, takie jak wybuchy krzyku, złość są według Ciebie nieadekwatne. Trudno Ci wtedy empatyzować z dzieckiem, chcesz pomóc mu, a także sobie. Bo trudno pomóc dziecku, kiedy sam potrzebujesz wsparcia.
  • Widzą zachowania agresywne wobec rówieśników, rodzeństwa lub wyżywanie się na rzeczach. Sytuacje takie mogą być bardzo trudne dla rodziców. Często w nas wtedy też rodzi się złość, nie wiemy, jak radzić sobie z takimi zachowaniami dziecka. Nieraz podejmowane próby załagodzenia sytuacji sprawiają, że dziecko staje się bardziej agresywne, a my coraz bardziej sfrustrowani. To prowadzi do eskalowania zachowań, których chcemy uniknąć. Kiedy widzimy, że dziecko inicjuje bójki, może to świadczyć o wielu trudnościach, takich jak poczucie bezradności, nieumiejętność radzenia sobie z silnymi emocjami, niezaspokojona potrzeba uwagi i wieloma innymi. Być może jest to jedyny znany dziecku sposób wyrażenia złości. Może ono potrzebować wsparcia, a także zrozumienia.
  • Stwierdzają, że dziecko ma trudności w kontaktach z rodzeństwem lub / i rodzicami. W takich sytuacjach rodzice nieraz obwiniają siebie, zastanawiają się, czemu ich dziecko im nie ufa, nie szanuje ich. Wchodzenie w relacje jest ważną umiejętnością, którego dziecko dopiero się uczy. Warto wspólnie ze specjalistą zastanowić się, co może sprawić, że będzie mu w tym łatwiej, a także jak rozumieć różne sygnały wysyłane przez nasze dziecko.
  • Chcą wesprzeć dziecko w procesie zmiany, takim jak przeprowadzka, zmiana szkoły, choroba w rodzinie, strata, rozwód rodziców. Takie wydarzenia wiążą się z dużym stresem nie tylko dla rodziców, ale także dla dziecka. Trudne emocje rodziców mogą uniemożliwiać wsparcie dziecka, a potrzebuje go ono o wiele bardziej w sytuacjach dla niego nowych i nieznanych.
  • Spotkanie ze specjalistą wskazał pedagog lub psycholog szkolny

 

Konsultacje rodzicielskie w naszej poradni prowadzą psycholodzy, praktycy skandynawskiej metody Kids' Skills. Możesz dowiedzieć się o nas więcej klikająć na linki poniżej: 

Patrycja Dąbrowska, Katarzyna Reiss-DuranMonika Rzońca, Kamila Kalbarczyk 

UMÓW WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Centrum Terapii Rodzin i Dzieci

Ul. Krasickiego 62
05-500 Nowa Iwiczna

 

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 603 44 88 88

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.