Skontaktuj się z nami

+48 603 44 88 88

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

BLOG - nowe, ciekawe teksty i wydarzenia

Co warto wiedzieć o kryzysach w związku?

22.12.2021 Co warto wiedzieć o kryzysach w związku?

Związek dwojga ludzi wiąże się z dużą odpowiedzialnością i licznymi trudnościami, które trzeba rozwiązać i zażegnać. W każdym małżeństwie w pewnym momencie pojawiają się ciężkie chwile, które trzeba jakość przejść. Dlaczego w wieloletnim małżeństwie z dużym stażem pojawiają się kryzysy?

więcej
ABC kryzysu w związku

20.12.2021 ABC kryzysu w związku

Kryzys w związku pojawia się i narasta bardzo powoli, tak, że początkowo jest on zupełnie niezauważalny. Zaczyna się bardzo niewinnie, po prostu mniej ze sobą rozmawiamy, dochodzi coraz częściej do wymiany zdań, kłótni, pojawia się poczucie niezrozumienia. Spędzamy coraz mniej czasu ze sobą, zaczynamy jeść oddzielnie kolacje, rzadziej uprawiamy seks. Pojawia się złość w relacji, drobne docinki. Często też mamy wiele powodów, dla których usprawiedliwiamy taki stan rzeczy, np. stres w pracy, dużo obowiązków, przepracowanie, problemy. Usprawiedliwiamy siebie jak i partnera, boimy się konfrontacji, więc unikamy rozmów na ten temat, tkwiąc dalej w sytuacji kryzysu. Trudno nam przyznać się przed samym sobą, że coś nam się nie układa w związku, że związek, w którym jesteśmy od wielu lat, przestał już przynosić nam satysfakcję i radość. W wielu przypadkach zauważamy to zbyt późno.

więcej
Rola dziecka w rodzinie alkoholowej

21.11.2021 Rola dziecka w rodzinie alkoholowej

Alkoholizm nie dotyka tylko samych alkoholików. Nawet jeśli w rodzinie jest tylko jeden alkoholik, w uzależnienie zaangażowana jest cała rodzina i wszyscy jej członkowie cierpią z tego powodu. Nałóg powoduje, że odstawiamy na bok swoją rodzinę, a najważniejszy staje się alkohol. Dzieciom w rodzinie alkoholowej jest bardzo trudno żyć. Towarzyszy im bowiem nieustannych lęk o to, czy rodzic znowu będzie pijany i co się będzie działo w domu. Jak zatem wygląda ich świat?

więcej
Jakie czynniki zwiększają ryzyko wystąpienia zdrady?

21.11.2021 Jakie czynniki zwiększają ryzyko wystąpienia zdrady?

Do zdrady zwykle dochodzi w wyniku rozpadu więzi, rozluźnienia kontaktów, piętrzących się konfliktów i nieporozumień i braku szczerych oraz otwartych rozmów ze sobą na temat swoich potrzeb, pragnień, emocji, planów i marzeń. Powszechnie uważa się, że za zdradę jest odpowiedzialna tylko osoba, która zdradza. Jednak mało kto zastanawia się nad tym, co doprowadziło do tej zdrady. Zdrada często jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, który widać gołym okiem, jednak nie widać tego, co kryje się u jej podstaw. Jakie czynniki zatem sprzyjają podjęciu decyzji o zdradzie?

więcej
Zdrada w kontekście historycznym cz. 1

17.11.2021 Zdrada w kontekście historycznym cz. 1

drada nie jest wytworem tylko naszych czasów. Ludzie zdradzali się od wieków i choć świat się nieustannie zmienia, pojawiają się nowe kryzysy i problemy, problematyka zdrad w związkach nadal pozostaje aktualna. Kiedyś sądzono, że mężczyźni częściej zdradzali niż kobiety. Wyniki badań mogły być jednak zafałszowane z powodu większej presji na moralność kobiet i większego przyzwolenia społecznego na zdrady dokonywane przez mężczyzn. Seksualność kobiet była wtedy pod ścisłą cenzurą. Często nie przyznawały się one do masturbacji, zdrad i nie zastanawiały się nad własną satysfakcją ze sfery seksualnej. Dziś jest już trochę inaczej.

więcej
Czym jest syndrom DDA?

10.11.2021 Czym jest syndrom DDA?


Skrót DDA oznacza Dorosłe Dzieci Alkoholików, czyli osoby, które wychowywały się w domach, w których dominował problem alkoholowy. Dzieci takie nie miały łatwego życia, a wzrastając w rodzinie alkoholowej musiały znacznie szybciej dorosnąć, nauczyły się też pewnych schematów i ról, które były im potrzebne, aby przetrwać. W dorosłym życiu często mają poczucie, że dzieciństwo im przepadło, tak, jakby nigdy nie byli dzieckiem. Ponieważ nie mieli okazji, aby nauczyć się wielu potrzebnych życiowych umiejętności, czasem nie radzą sobie w życiu, doświadczają wielu trudności natury emocjonalnej.

więcej
Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 603 44 88 88

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.