Skontaktuj się z nami

+48 603 44 88 88

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

BLOG - nowe, ciekawe teksty i wydarzenia

Jak dzieci reagują na rozstanie rodziców?

24.11.2022 Jak dzieci reagują na rozstanie rodziców?

Jak pomóc dziecku zaakceptować rozwód rodziców? Czym jest żałoba dziecka po rozwodzie? Jeśli ojciec i matka wciągają potomka w swoje problemy, doświadcza on bardzo trudnej sytuacji wewnętrznej. Jak dzieci reagują na rozstanie rodziców?

więcej
Wyrzuty sumienia - czym są? Jak sobie z nimi radzić?

19.10.2022 Wyrzuty sumienia - czym są? Jak sobie z nimi radzić?

Poczucie winy jest dobre. Wyrzuty sumienia też. I choć dają mało szczęścia, to są Ci potrzebne w życiu. Czy spadliśmy z kosmosu, że pleciemy takie bzdury? Otóż nie! Mówimy otwarcie o tym, co to są wyrzuty sumienia i jak sobie radzić z poczuciem winy. Metoda na radzenie sobie z wyrzutami sumienia - 5 kroków - to proces, który działa i pomoże Ci zajrzeć w głąb siebie.

więcej
Niskie poczucie własnej wartości i wyrzuty sumienia jako zagrożenie dla związku

21.07.2022 Niskie poczucie własnej wartości i wyrzuty sumienia jako zagrożenie dla związku

Nie od dziś wiadomo, że niskie poczucie własnej wartości ma bardzo duże znaczenie w związku i negatywny wpływ na rozwój relacji. Jeśli mamy odpowiednią samoocenę i dobre postrzeganie siebie, to jesteśmy w stanie w sposób pozytywny i wzbogacający funkcjonować z naszym partnerem i radzić sobie z potencjalnymi konfliktami, gniewem czy różnymi emocjami. Dlaczego niskie poczucie własnej wartości ma tak duży wpływ na naszą relację? Do czego może doprowadzić zaniżona samoocena?

więcej
Rola wsparcia psychologicznego w dzisiejszych czasach

28.05.2022 Rola wsparcia psychologicznego w dzisiejszych czasach

Wsparcie psychologiczne to krótkoterminowa forma pomocy dedykowana zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. W zależności od potrzeb trwa ono od jednego do kilkunastu cotygodniowych spotkań, każde po około 50 minut. Dedykowane jest dla osób, które doświadczają trudnej, stresującej sytuacji, są przeciążone ogromną ilością obowiązków i spraw lub mają problemy związane z przystosowaniem się do nowej sytuacji życiowej, powstałej w wyniku np. narodzin dziecka, emigracji z kraju, nieuleczalnej choroby, kłopotów finansowych czy braku możliwości znalezienia pracy.

więcej
Możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu! A piętnaście też? Czyli o stresie w pracy

11.03.2022 Możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu! A piętnaście też? Czyli o stresie w pracy

Przemęczony pracownik, narażony na stres w pracy, jest mniej wydajny. Jeśli na wykonanie zadania przeznaczasz więcej czasu niż robiłeś to, będąc w dobrej kondycji psycho-fizycznej, a wykonanie prostych obowiązków służbowych urasta dla Ciebie do rangi problemu, to znak, że wpadłeś w sidła stresu w pracy. Czy w czasie obiadu, szorując zęby oraz stojąc w korku też myślisz o pracy? Oczywiście zabrałeś dziś z biura do domu raport do przejrzenia i przeczytasz go...

więcej
Co warto wiedzieć o kryzysach w związku?

22.12.2021 Co warto wiedzieć o kryzysach w związku?

Związek dwojga ludzi wiąże się z dużą odpowiedzialnością i licznymi trudnościami, które trzeba rozwiązać i zażegnać. W każdym małżeństwie w pewnym momencie pojawiają się ciężkie chwile, które trzeba jakość przejść. Dlaczego w wieloletnim małżeństwie z dużym stażem pojawiają się kryzysy?

więcej
Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 603 44 88 88

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.