Skontaktuj się z nami

+48 603 44 88 88

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

Aktualności

Czy agresję dziedziczymy?

24.08.2018 Czy agresję dziedziczymy?

Pytań dotyczących tzw. genetyki zachowania jest wiele, a współczesnej nauce udało się odpowiedzieć na nie jedynie częściowo. Francis Galton na przełomie XIX i XX wieku jako pierwszy zadał pytanie: geny czy wychowanie, co zapoczątkowało erę badań nad odziedziczalnością cech psychicznych. I chociaż nie odkryto żadnej cechy osobowości, którą można byłoby wyjaśnić tylko wpływem genetycznym, zaobserwowano, że środowisko odpowiada jedynie za część tego, jacy jesteśmy. Reszta zależy od odziedziczonych predyspozycji genetycznych.

więcej
Poczucie winy i wyrzuty sumienia

23.08.2018 Poczucie winy i wyrzuty sumienia

Poczucie winy jest silną emocją. Pojawia się w odpowiedzi na uświadomienie sobie przekroczenia własnych granic zachowania. Wówczas, gdy dokonaliśmy czegoś, co w istocie uważamy za złe lub zaniechaliśmy działania, które uważamy za istotne lub naszą osobistą powinność.

Sumienie odgrywa niezwykle ważną rolę samoregulującą. Reguluje nasze zachowanie i pozwala dokonywać wyborów zgodnych z naszą etyką, moralnością oraz przyjętymi normami zachowania. Dzięki niemu wiemy, które zachowanie jest dobre, które złe. Raz doświadczone wyrzuty sumienia skutecznie przestrzegają nas przed ponownym „wykroczeniem".

więcej
Kids' Skills wydanie wakacyjne

04.07.2018 Kids' Skills wydanie wakacyjne

Mamo, Tato! Masz chwilę czasu? Zanim zacznie się rok szkolny, zapraszamy na warsztat z metody Kids' Skills dla Rodziców i Opiekunów. Warsztat wakacyjny odbędzie się 24-25 sierpnia w Warszawie. Zapraszamy!

więcej
Zazdrość w związku

23.05.2018 Zazdrość w związku

Czasem uważana za nieodłączny element namiętności. Innym razem postrzegana jako negatywna cecha osobowości, która powoduje dużo problemów. Jak naprawdę jest z zazdrością? Czy powinna ona być nieodłącznym elementem miłości? A może wręcz przeciwnie - powinniśmy jej unikać?

więcej
Wybuchy złości

04.05.2018 Wybuchy złości

Każdy z nas odczuwa złość. Często emocję tę nazywa się negatywną. Jednak naszym zdaniem podział na emocje pozytywne i negatywne wprowadza niepotrzebne ich wartościowanie. Z punktu widzenia zdrowia psychicznego każda emocja ma znaczenie. Można powiedzieć, że jest jak znak drogowy, który wskazuje nam, co w danej chwili może być dla organizmu pożądane. W pewien sposób każda emocja jest po to, by zmotywować nas do określonych zachowań. Chociaż odczuwanie złości nie jest przyjemne, wierzymy, że ma ono swoją wartość.

więcej
Mechanizm uzależnienia

02.05.2018 Mechanizm uzależnienia

Do najbardziej rozpoznawalnych uzależnień należą alkoholizm, narkomania, nikotynizm, pracoholizm, lekomania oraz uzależnienie od hazardu. Prawdą jest natomiast, że tak samo uzależnić możemy się od wielu innych zachowań, np. od seksu, zakupów, gry komputerowej, Internetu, mediów społecznościowych czy wysiłku fizycznego.

więcej
Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Ul. Lecha Kaczyńskiego 7 lok. 6
00-575 Warszawa

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 603 44 88 88

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.