Skontaktuj się z nami

+48 668 106 068

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

BLOG - nowe, ciekawe teksty i wydarzenia

Rodzicielstwo i zdrowe granice. Dlaczego boję się je postawić?

12.05.2024 Rodzicielstwo i zdrowe granice. Dlaczego boję się je postawić?

W wielkim skrócie odpowiedź na to pyanie brzmi: „bo boję się, że skrzywdzę tym swoje dziecko". I dobrze. Zawsze dobro dziecka, jako istoty całkowicie od nas zależnej, powinno być dla nas, rodziców, priorytetem. Jednak lęki rodziców szczególnie przed wytyczaniem granic, mogą bardzo zaszkodzić.

więcej
ADHD a kariera zawodowa

13.10.2023 ADHD a kariera zawodowa

Praca zawodowa nie dla wszystkich jest tak samo łatwa. Niektórzy, mimo że wykonują zawód o którym marzyli od dziecka, mają problemy w pracy spowodowane trudnościami z koncentracją, zapominaniem o ważnych sprawach, problemami w organizacji swojego czasu. 

więcej
Wiele twarzy przemocy domowej

25.08.2023 Wiele twarzy przemocy domowej

Przemoc domowa może wyglądać w różny sposób. Fizyczna, psychiczna, ekonomiczna czy seksualna, wszytskie mogą dziać się w domowym zaciszu, odciskając piętno na ofiarach. Wiele przypadków przemocy domowej pozostaje niezgłoszonych, a więc też trudno z nimi walczyć... 

więcej
Przemoc w miejscu pracy

02.08.2023 Przemoc w miejscu pracy

Przemoc w miejscu pracy różni się od przemocy znanej z dyskursu społecznego. Częściej niż przemoc fizyczną (która także występuje, jednak w zdecydowanie mniejszym stopniu) spotykana jest przemoc psychiczna, strukturalna lub ekonomiczna, czasem kolektywnie nazywanymi przemocą w białych rękawiczkach.

Kiedy możemy mówić o przemocy ze strony współpracowników lub przełożonych i jaki wpływ takie doświadczenia mają na naszą psychikę?

więcej
Rozstanie w związku - jak sobie z nim poradzić?

04.06.2023 Rozstanie w związku - jak sobie z nim poradzić?

Często zastanawiamy się, czy rozstanie było dobrą decyzją - może jednak druga osoba zmieniłaby się, tak jak obiecała? Może nasze problemu nie były jednak tak poważne i moglibyśmy je przetrwać? Czy będę żałować, że zdecydowałem o rozstaniu? Jak postąpić, gdy pojawiają się takie wątpliwości i nad czym się skupić?

więcej
Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne u dzieci

07.05.2023 Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne u dzieci

Przez natłok wrażeń oraz bodźców dziecko potrzebuje wykształcić sobie sposoby radzenia z otoczeniem, emocjami oraz innymi ludźmi. Niektóre z tworzonych mechanizmów są zdrowe, inne mogą przyprawiać rodziców o zmartwienia. Jak odróżnić, które zachowania u naszej pociechy to naturalny cykl rozwojowy, a przy których zasięgnąć pomocy?

więcej
Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Centrum Terapii Rodzin i Dzieci

Ul. Krasickiego 62
05-500 Nowa Iwiczna

 

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 668 106 068

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.