Skontaktuj się z nami

+48 668 106 068

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

BLOG - nowe, ciekawe teksty i wydarzenia

Pierwsza wizyta w gabinecie psychoterapeutycznym – co warto wiedzieć?

20.10.2021 Pierwsza wizyta w gabinecie psychoterapeutycznym – co warto wiedzieć?

Wiele osób ma obawy przed pierwszą wizytą u psychoterapeuty. Nie wiedzą, czego mają się spodziewać, jak to wszystko będzie wyglądać i jak przebiega sesja. To normalne, że czujemy obawy przed czymś dla nas nowym, z czym jeszcze się nie spotkaliśmy. Dlatego śpieszymy z pomocą, aby Was uspokoić, gdyż nie taki diabeł straszny, jak go malują.

więcej
Brak dopasowania jako przyczyna rozpadu związku

07.10.2021 Brak dopasowania jako przyczyna rozpadu związku

Z roku na rok mamy coraz więcej rozwodów. Często przyczynami rozpadu związków jest szybki tryb życia, nadmierne skupianie się na codzienności, rutynie i obowiązkach oraz zapominanie o partnerze. W poprzednim artykule opisaliśmy wybrane przyczyny degradacji związków małżeńskich. Z jakich powodów jeszcze sięgamy po pozew rozwodowy?

więcej
Objawy schizofrenii

29.09.2021 Objawy schizofrenii

Schizofrenia to choroba, która swoim zasięgiem obejmuje sposób myślenia, spostrzegania i odbierania świata oraz nieadekwatne do sytuacji emocje i nastrój. Występuje również znaczne pogorszenie funkcjonowania społecznego i zawodowego oraz ograniczony poziom dbania o siebie. Osoba cierpiąca na schizofrenię doświadcza rażącego upośledzenia odbioru rzeczywistości, niewłaściwie ocenia trafność własnych myśli i wyciąga błędne wnioski.

więcej
Dlaczego sięgamy po używki lub angażujemy się w inne ryzykowne zachowania?

22.09.2021 Dlaczego sięgamy po używki lub angażujemy się w inne ryzykowne zachowania?

Powodów, dla których sięgamy po różnego rodzaju używki lub angażujemy się w inne ryzykowne zachowania (takie jak gry komputerowe, hazard, seks itp.) jest wiele. Duża część z nich związana jest z naszym sposobem interpretowania świata, naszymi emocjami i potrzebami. Dlaczego zatem możemy się uzależnić?

więcej
Przyczyny schizofrenii

17.09.2021 Przyczyny schizofrenii

Schizofrenia to przewlekła choroba, która dla wielu z nas jest tematem wstydliwym, wywołującym lęk i niepokój. Najczęściej dotyka osoby młode przed ukończeniem 30 roku życia. Schizofrenia często objawia się nieadekwatnymi do sytuacjami uczuciami i zachowaniem. Osoby cierpiące na schizofrenię mają trudności z realną oceną siebie, innych ludzi, rzeczywistości i świata zewnętrznego. W rezultacie doświadczają rozpadu osobowości. Często też wycofują się z kontaktów społecznych odsuwając się od bliskich. Zaczynają być nieufni w stosunku do innych, podejrzliwi i zamykają się w sobie, co może doprowadzić do tego, że przestają wychodzić z domu. Ryzyko zachorowania na schizofrenię wynosi 1 procent i jest ono takie same wśród kobiet jak i wśród mężczyzn.

więcej
Czas wakacyjny a uzależnienia

26.08.2021 Czas wakacyjny a uzależnienia

Wakacje sprzyjają uzależnieniom, szczególnie w grupie młodzieży i młodych dorosłych. Mamy bowiem więcej czasu, wolne od szkoły, studiów, urlop, wyjeżdżamy na wakacje, spotykamy się ze znajomymi, chodzimy na imprezy i dajemy sobie więcej luzu. Rozluźnia się dystans społeczny, nierzadko alkohol na spotkaniach towarzyskich leje się strumieniami i znacznie łatwiej sięgnąć po papierosa czy narkotyki. Okres wakacyjny sprzyja większej dostępności środków psychoaktywnych. To też czas w którym chcemy odpocząć, wyluzować i zapomnieć o swoich codziennych obowiązkach. Wyjeżdżamy ze znajomymi pod namioty, na biwaki czy wycieczki, imprezujemy, bawimy się. W tym okresie bardzo łatwo można się uzależnić.

więcej
Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Centrum Terapii Rodzin i Dzieci

Ul. Krasickiego 62
05-500 Nowa Iwiczna

 

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 668 106 068

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.