Skontaktuj się z nami

+48 603 44 88 88

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

BLOG - nowe, ciekawe teksty i wydarzenia

Niskie poczucie własnej wartości i wyrzuty sumienia jako zagrożenie dla związku

21.07.2022 Niskie poczucie własnej wartości i wyrzuty sumienia jako zagrożenie dla związku

Nie od dziś wiadomo, że niskie poczucie własnej wartości ma bardzo duże znaczenie w związku i negatywny wpływ na rozwój relacji. Jeśli mamy odpowiednią samoocenę i dobre postrzeganie siebie, to jesteśmy w stanie w sposób pozytywny i wzbogacający funkcjonować z naszym partnerem i radzić sobie z potencjalnymi konfliktami, gniewem czy różnymi emocjami. Dlaczego niskie poczucie własnej wartości ma tak duży wpływ na naszą relację? Do czego może doprowadzić zaniżona samoocena?

więcej
Rola wsparcia psychologicznego w dzisiejszych czasach

28.05.2022 Rola wsparcia psychologicznego w dzisiejszych czasach

Wsparcie psychologiczne to krótkoterminowa forma pomocy dedykowana zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. W zależności od potrzeb trwa ono od jednego do kilkunastu cotygodniowych spotkań, każde po około 50 minut. Dedykowane jest dla osób, które doświadczają trudnej, stresującej sytuacji, są przeciążone ogromną ilością obowiązków i spraw lub mają problemy związane z przystosowaniem się do nowej sytuacji życiowej, powstałej w wyniku np. narodzin dziecka, emigracji z kraju, nieuleczalnej choroby, kłopotów finansowych czy braku możliwości znalezienia pracy.

więcej
Możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu! A piętnaście też? Czyli o stresie w pracy

11.03.2022 Możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu! A piętnaście też? Czyli o stresie w pracy

Przemęczony pracownik, narażony na stres w pracy, jest mniej wydajny. Jeśli na wykonanie zadania przeznaczasz więcej czasu niż robiłeś to, będąc w dobrej kondycji psycho-fizycznej, a wykonanie prostych obowiązków służbowych urasta dla Ciebie do rangi problemu, to znak, że wpadłeś w sidła stresu w pracy. Czy w czasie obiadu, szorując zęby oraz stojąc w korku też myślisz o pracy? Oczywiście zabrałeś dziś z biura do domu raport do przejrzenia i przeczytasz go...

więcej
Co warto wiedzieć o kryzysach w związku?

22.12.2021 Co warto wiedzieć o kryzysach w związku?

Związek dwojga ludzi wiąże się z dużą odpowiedzialnością i licznymi trudnościami, które trzeba rozwiązać i zażegnać. W każdym małżeństwie w pewnym momencie pojawiają się ciężkie chwile, które trzeba jakość przejść. Dlaczego w wieloletnim małżeństwie z dużym stażem pojawiają się kryzysy?

więcej
ABC kryzysu w związku

20.12.2021 ABC kryzysu w związku

Kryzys w związku pojawia się i narasta bardzo powoli, tak, że początkowo jest on zupełnie niezauważalny. Zaczyna się bardzo niewinnie, po prostu mniej ze sobą rozmawiamy, dochodzi coraz częściej do wymiany zdań, kłótni, pojawia się poczucie niezrozumienia. Spędzamy coraz mniej czasu ze sobą, zaczynamy jeść oddzielnie kolacje, rzadziej uprawiamy seks. Pojawia się złość w relacji, drobne docinki. Często też mamy wiele powodów, dla których usprawiedliwiamy taki stan rzeczy, np. stres w pracy, dużo obowiązków, przepracowanie, problemy. Usprawiedliwiamy siebie jak i partnera, boimy się konfrontacji, więc unikamy rozmów na ten temat, tkwiąc dalej w sytuacji kryzysu. Trudno nam przyznać się przed samym sobą, że coś nam się nie układa w związku, że związek, w którym jesteśmy od wielu lat, przestał już przynosić nam satysfakcję i radość. W wielu przypadkach zauważamy to zbyt późno.

więcej
Rola dziecka w rodzinie alkoholowej

21.11.2021 Rola dziecka w rodzinie alkoholowej

Alkoholizm nie dotyka tylko samych alkoholików. Nawet jeśli w rodzinie jest tylko jeden alkoholik, w uzależnienie zaangażowana jest cała rodzina i wszyscy jej członkowie cierpią z tego powodu. Nałóg powoduje, że odstawiamy na bok swoją rodzinę, a najważniejszy staje się alkohol. Dzieciom w rodzinie alkoholowej jest bardzo trudno żyć. Towarzyszy im bowiem nieustannych lęk o to, czy rodzic znowu będzie pijany i co się będzie działo w domu. Jak zatem wygląda ich świat?

więcej
Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 603 44 88 88

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.