Skontaktuj się z nami

+48 668 106 068

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

Terapia indywidualna

Być może zastanawiasz się, jak przygotować się do takiego spotkania? Nie wiesz o czym chcesz porozmawiać, jak zwracać się do terapeuty? Niepokoisz się, że to, co powiesz zostanie negatywnie ocenione? Wiele osób, które decydują się na podjęcie terapii ma takie myśli. Nieraz sprawiają one, że osoby nie decydują się, by skorzystać z pomocy.

 

Formularz kontaktowy
Pola wymagane

Czym jest terapia indywidualna?

Terapia indywidualna jest spotkaniem dwóch dorosłych osób. To co sprawia, że to spotkanie jest wyjątkowe to fakt, iż w centrum zainteresowania jest Klient i jego sprawy życiowe. Terapeuta z uwagą słucha tego, co Klient chce mu opowiedzieć o swoim świecie, obecnym życiu i problemie, który przyprowadził go do terapeuty. Podczas spotkania panuje atmosfera bezpieczeństwa i zaufania, a także otwartości, akceptacji oraz całkowitej poufności. Klient czuje się wysłuchany i zrozumiany.

 

Pierwsze spotkanie z terapeutą

Bywa, że na pierwszym spotkaniu (szczególnie podczas pierwszego spotkania z terapeutą w życiu) Klient może odczuwać podenerwowanie, zazwyczaj jednak szybko ono mija. W gabinecie Talk & Solve w Warszawie wiemy, że decyzja o podjęciu terapii indywidualnej nie jest prosta. Wielu Klientom towarzyszą obawy przed wyjawieniem swoich osobistych spraw. Tymczasem w trudnych życiowych sytuacjach nie warto pozostawać zdanym tylko na siebie. Możesz przeczytać z jakimi problemami ludzie przychodzą do psychologa. 

 

Jak przygotować się do spotkania z terapeutą?

Spotkanie z terapeutą jest często wydarzeniem wyjątkowym dla naszych Klientów. Przemyślenie tego, o czym chce się porozmawiać pozwala im poczuć się pewniej i nawiązać kontakt. Najważniejsze jednak jest to, by pamiętać, że terapeuta jest Twoim sojusznikiem, niezależnie od tego, czy wiesz na czym polega Twój problem, czy też jesteś na etapie zastanawiania się nad swoim życiem. Dlatego otwarta i szczera rozmowa, niezależnie od tego, jak bardzo masz przemyślane i ułożone pewne obszary swojego życia, jest kluczem do powodzenia podjętej przez Ciebie terapii indywidualnej. Jeżeli nie jesteś przekonany czy spotkanie z terapeutą jest dla Ciebie dobrym pomyslem to przeczytaj o znaczeniu i roli takiej terapii na jednym z nazych wpisów blogowych

 

Czy terapeuta ocenia nasze słowa?

Decydując się na spotkanie z terapeutą masz gwarancję tego, że nie zostaniesz oceniony. Głęboko wierzymy, że jesteś jedynym ekspertem od swojego życia, a nasza rola polega na tym, by pomóc Ci znaleźć optymalne rozwiązanie Twoich trudności. Żaden terapeuta nie ma za zadanie oceniać nikogo, ponieważ sam nie wie, jak zachowałby się na Twoim miejscu. Zależy nam, by poznać Twój świat takim, jaki jest dla Ciebie, dlatego zamiast oceny wybieramy zainteresowanie i chęć zrozumienia.

 

Czy można robić notatki podczas rozmowy?

W trakcie spotkania z terapeutą nasi Klienci doświadczają wielu, często bardzo cennych myśli. Obawiają się, że coś ważnego umknie im, kiedy już wyjdą z gabinetu. W takich sytuacjach można, a często jest to wskazane, by robić notatki. Mogą one okazać się bardzo przydatne w przyszłości. Niektórzy wolą zapisać sobie kilka zdań już po sesji. Jeśli masz też inne pytania związane z przebiegiem spotkania, po prostu porozmawiaj o tym z terapeutą. Rozwianie wątpliwości jest bardzo ważne i dzięki temu spotkanie może być dla Ciebie najbardziej pomocne – a taki jest cel Twój oraz terapeuty.

 

Jak często będziesz spotykał się z terapeutą?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Standardowo umawiamy się na jedno spotkanie w tygodniu, jednak często jest to zmieniane w zależności od potrzeb Klienta. W sytuacjach kryzysowych możliwe jest spotkanie się 2-3 razy w tygodniu, natomiast jeśli osoba potrzebuje więcej czasu na przemyślenie pewnych kwestii, czy też ze względów finansowych stara się ograniczyć liczbę sesji, możemy spotykać się 1-2 razy w miesiącu. W przypadku rzadszych spotkań staramy się inaczej rozłożyć cele, a także stworzyć swego rodzaju pomost między sesjami w postaci różnych, wspólnie uzgodnionych aktywności wykonywanych przez Klienta samodzielnie. Wiemy, że tego rodzaju zadania bardzo wspomagają proces osiągania celu przez Klienta.

 

Na pomoc nigdy nie jest za późno!

Profesjonalna pomoc pozwala szybciej i skuteczniej uporać się z dręczącym problemem. Jeżeli odczuwasz spadek nastroju, smutek, gniew, zmagasz się z trudnymi doświadczeniami z przeszłości lub nałogiem, chciałbyś poprawić jakość swego życia i relacji z otoczeniem, zadzwoń do nas. Pomagamy także w sytuacjach kryzysowych, takich jak nagła strata ukochanej osoby, przeżycie wypadku, rozpad związku, choroba. Rozmowa z terapeutą pozwoli Ci lepiej zrozumiec co takiego dzieje się w Twoim życiu.

 

Poznaj naszych psychologów, terapeutów. 

 

UMÓW WIZYTĘ

Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Centrum Terapii Rodzin i Dzieci

Ul. Krasickiego 62
05-500 Nowa Iwiczna

 

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 668 106 068

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.