Skontaktuj się z nami

+48 668 106 068

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

Do poczytania

Wielu rodziców zmaga się z problemami wychowawczymi, jakie sprawiają im dzieci. W tym miejscu piszemy o różnych prespektywach psychologicznych, które mogą być przydatne w prcoesie wychowania. Zachęcamy do lektury :)

Rodzicielstwo a spokój i spełnienie

Rodzicielstwo a spokój i spełnienie

Wielu rodziców zmaga się z problemami wychowawczymi, jakie sprawiają im ich dzieci. A co, jeśli to tak naprawdę nie są problemy, a po prostu brak pewnych umiejętności? Wystarczy, że dziecko się ich nauczy i trudność, postrzegana jako problem, zniknie. Brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdziwe? Otóż nie. To fińska metoda Kids' Skills, która zmienia sposób myślenia o problemach wychowawczych. W tej metodzie, problemy nie istnieją, istnieją tylko umiejętności!

więcej
Jak być dobrym rodzicem?

Jak być dobrym rodzicem?

Psycholodzy, a także nauczyciele zwracają uwagę, że istnieją bardzo różne powody, przez które dziecko nie może odnaleźć się w grupie. Nie należy tego uogólniać, chociaż pomimo wielu powodów, następstwa są podobne – poczucie izolacji i inności. Pamiętajmy, że pomoc dziecku nie polega na mechanicznym wykonywaniu zaleceń. Najważniejsze jest, byśmy byli autentyczni w tym, co robimy; akceptowali nasze dziecko i byli też świadomi naszych oczekiwań wobec niego, oraz związanych z nimi emocji.

więcej
Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Centrum Terapii Rodzin i Dzieci

Ul. Krasickiego 62
05-500 Nowa Iwiczna

 

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 668 106 068

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.