Skontaktuj się z nami

+48 668 106 068

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

Coaching

Obecnie na rynku istnieje wiele szkół coaching'u oraz wiele jego rodzajów, np. life coaching, executive coaching, business coaching i inne. Niemniej jednak wszystko sprowadza się do potrzeb danej osoby, wsłuchania się w jej pragnienia i wsparcia na drodze rozwoju. Czasami potrzebujemy motywacji do jednego kroku naprzód, czasami potrzebujemy pobyć nieruchomo w jednym miejscu, aby poczuć się bezpiecznie, nabrać gotowości i przedsięwziąć lawinę zmian w swoim życiu.

Niezależnie od tego jak nazwiemy narzędzie rozwojowe, musi ono być dostosowane do nas, do naszych pragnień i potrzeb. Wypracowane rozwiązania natomiast muszą być realne i uszyte na miarę naszych możliwości, wówczas staną się łatwe do wprowadzenia w życie, a zmiana wykonalna i trwała.

Coaching w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach (Brief Solution-Focused Coaching) jest doskonałym i cenionym narzędziem rozwojowym. Nurt wywodzący się z terapii opiera się na podążaniu za Klientem – jak niektórzy mówią – „prowadzeniu Klienta, będąc o jeden krok za". Empatia, z którą pracujemy pomaga nam wsłuchać się w pragnienia Klientów i zrozumieć potrzeby. Ciekawość świata Klienta pozwala nam zadawać odpowiednie pytania, które sprawiają, że poszukiwanie rozwiązań staje się szybkie i proste. Coaching w modelu BSF pomaga wyjść z nieładu, porządkuje myślenie i przyspiesza rozwój.

Często spotykamy się z pytaniem gdzie się kończy terapia, a gdzie rozpoczyna się coaching. Nasza praktyka pokazuje, że te dwa narzędzia się wzajemnie przenikają. Można powiedzieć, że rozmowę terapeutyczną od coaching'owej rozróżnia płaszczyzna działań – problemy versus cele. W coaching'u praca i tematyka dotyka bardziej celów i osiągnięć Klienta. Wybór jednej lub drugiej metody pracy w dużym stopniu zależy też od gotowości danej osoby do zmiany.

Do ustalenia celów coaching'u i zaplanowania sesji polecamy kwestionariusz osobowościowy MBTI (Myers-Briggs Type Indicator).

Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Centrum Terapii Rodzin i Dzieci

Ul. Krasickiego 62
05-500 Nowa Iwiczna

 

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 668 106 068

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.