Skontaktuj się z nami

+48 668 106 068

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

TSR w Polsce i na świecie

Podejście skoncentrowane na rozwiązaniach powstało w latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych jako nurt psychoterapeutyczny. Steve de Shazer i Insoo Kim Berg założyli w Milwaukee Centrum Krótkoterminowej Terapii Rodzin – placówkę o charakterze terapeutycznym, szkoleniowym i badawczym.

Po zakończeniu działalności centrum w 2007 roku, wszelkie prawa do publikacji zostały przekazane na rzecz Solution Focused Brief Therapy Association. Od lat 90-tych terapia jest również znana w Europie. Od 1993 roku działa European Brief Therapy Association założone przez Steve de Shazer i Insoo Kim Berg wraz z współpracownikami.

W Polsce Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR) rozwija się prężnie od 1990 roku. Od tego czasu powstało kilka znaczących ośrodków dających możliwość kształcenia, superwizji i podnoszenia kwalifikacji. Jako pierwsze powstało Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, kolejno Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i Laboratorium Edukacji i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Dzięki temu coraz więcej profesjonalistów, psychologów i terapeutów stosuje TSR w codziennej pracy. Ze względu na uniwersalność nurtu, TSR znajduje zastosowanie w psychoterapii, doradztwie, coachingu, w biznesie oraz w pracy interwencyjnej w pomocy społecznej.

Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Centrum Terapii Rodzin i Dzieci

Ul. Krasickiego 62
05-500 Nowa Iwiczna

 

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 668 106 068

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.