Skontaktuj się z nami

+48 668 106 068

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

Psycholog dziecięcy w Talk&Solve pracuje skandynawską metodą Kids' Skills

Zdjęcie dziewczynka z bańkami

Terapia dzieci, w zależności od wieku dziecka, prowadzona jest przez psychologów dziecięcych w formie zabawy lub rozmowy. Dla dziecka spotkanie z terapeutą powinno być miłym doświadczeniem, dlatego nasi psychologowie dziecięcy sięgają po niestandardowe metody pracy z dzieckiem, po to, żeby czas spędzony z małym Klientem przyniósł jak najwięcej pożytku.

Konieczne jest, aby terapeuta poznał świat dziecka, żeby mógł mu pomóc. Musi poznać jego pasje, odkryć mocne strony. Jeśli dziecko zaprasza terapeutę do wspólnego rysowania to rysujemy, jeśli do budowy z klocków – budujemy. Najważniejsze jest stworzenie relacji terapeutycznej opartej na zaufaniu.

Rodzice, opiekunowie dziecka mają bardzo ważną rolę do spełnienia – pomagają w wprowadzaniu zmian, które są najbardziej pożądane dla prawidłowego rozwoju dziecka. Zmiany wprowadza się małymi, najmniejszymi możliwymi kroczkami, a następnie obserwuje się co działa i czego można robić więcej. Psycholog dziecięcy ma na celu wspieranie rozwoju rodziny.

Terapia dziecka jest szansą na rozwiązanie problemów wychowawczych, wyeliminowanie trudności edukacyjnych, rozwojowych i emocjonalnych u kilkulatka. Terapia to proces w całości dostosowany do wieku małego Klienta oraz do potrzeb jego i całej rodziny. Pracy psychologa dziecięcego nie należy kojarzyć wyłącznie z trudnymi przypadkami klinicznymi. Terapeuta może bowiem pomóc również w codziennych problemach, takich jak probelmy szkolne, problemy z rówieśnikami, lęki i koszmary nocne. 

Terapeuta wiele spraw jest w stanie wyjaśnić dziecku w bardziej przystępny sposób. W naszych gabinetach Talk&Solve w Warszawie, pracujemy z dziećmi od 3 roku życia w oparciu o innowacyjną metodę Kids' Skills - Dam Radę!

 

Nasi psychologowie dziecięcy pracujący metodą Kids' Skils:

Monika Rzońca, Kamila Kalbarczyk, Katarzyna Reiss-Duran, Patrycja Dąbrowska 

 

Umów wizytę

Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Centrum Terapii Rodzin i Dzieci

Ul. Krasickiego 62
05-500 Nowa Iwiczna

 

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 668 106 068

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.