Skontaktuj się z nami

+48 603 44 88 88

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

BLOG - nowe, ciekawe teksty i wydarzenia

Masz dużo stresu w życiu? A może to nie stres, tylko lęk?

12.05.2020 Masz dużo stresu w życiu? A może to nie stres, tylko lęk?

Jednymi z najczęstszych objawów leków, odczuwanymi fizycznie, jest szybsze bicie serca, napięcie mięśni, podwyższone tętno, ból głowy, zawroty głowy oraz wiele innych. Ale to nic w porównaniu z ciągłym poczuciem psychicznego napięcia. Jakby zaraz miało coś się wydarzyć, czego nikt nie przewidział. Sprawdzanie, kontrolowanie wymaga coraz większej uwagi. Męczy. Czasami zmęczenie jest już od samego rana, bo sen był niespokojny, przepełniony lękiem i koszmarami. Rano pobudka nie oznacza nowej szansy, tylko powrót do starych obowiązków i wymagań. Czasem z pozoru najłatwiejsze przeszkody mogą wydawać się nie do przeskoczenia. A to tylko mały wycinek ogromnych konsekwencji lęku w naszej psychice.

więcej
Umawianie wizyt on-line

06.05.2020 Umawianie wizyt on-line

Terapia on-line może być bardzo wygodną i skuteczną formą pomocy. Oto kilka wskazówek, jak możesz się do niej przygotować. Ważne żeby zadbać o swój komfort. Wybierz możliwie ciche miejsce, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał, a także będziesz mieć pewność, że nasza rozmowa nie będzie przez nikogo słyszana. Przygotuj sobie szklankę wody i umówi się ze sobą, że jest to czas dla Ciebie. Pamiętaj, żeby wyłączyć różne powiadomienia w komputerze lub telefonie. Pomoże to skupić się na tym, co dzieje się w trakcie sesji bez rozpraszających komunikatów, które tak lubią wyskakiwać na naszych monitorach.

więcej
Jak rozpoznać swoje potrzeby?

06.05.2020 Jak rozpoznać swoje potrzeby?

Dbanie o nasze potrzeby jest zadaniem niezwykle ważnym. To dzięki temu, że większość naszych potrzeb jest zaspokojona, możemy cieszyć się zdrowiem psychicznym i fizycznym. Okazuje się jednak, że pierwszy krok do zaspokojenia naszych potrzeb, to znaczy - zidentyfikowanie ich - jest często dużym wyzwaniem. 

Jesper Juul, duński pedagog i terapeuta rodzinny powiedział: „Dzieci nie wiedzą, czego potrzebują. Wiedzą tylko, na co mają ochotę." Czy jednak my, dorośli, zawsze wiemy, czego potrzebujemy?

więcej
Styl przywiązania w miłości

18.02.2020 Styl przywiązania w miłości

O tym, jakie będziemy mieć związki, może świadczyć nasz styl przywiązania, czyli sposób w jaki postrzegamy siebie w relacjach z innymi. Naukowcy odkryli, że osoby mające ufny styl przywiązania, mieli najtrwalsze związki. Także wtedy, kiedy postrzegamy naszego partnera lub partnerkę jako kogoś, kto jest częścią nas, tzn. włączamy go do naszego self, mamy największe szanse na długotrwały związek.

więcej
Decyzje a lęki

19.01.2020 Decyzje a lęki

Jak mówi znane powiedzenie: nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka. Przyjmujemy to jako oczywistość, jednak bardzo często nasze życiowe decyzje pokazują, że staramy się żyć tak, jakby ta zasada nie istniała. Bo na czym właściwie ona polega? Zastanówmy się... więcej

więcej
Mindfulness a zdrowie

19.01.2020 Mindfulness a zdrowie

Mindfulness zawiera w sobie „szczególny rodzaj uwagi: świadomej, skierowanej na obecną chwilę i nieosądzającej". Wdrożenie do swojego życia uważności wcale nie musi być trudne. Może za to przynieść wiele korzyści. Zapoznaj się z całym artykułem tutaj.

więcej
Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 603 44 88 88

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.