Skontaktuj się z nami

+48 603 44 88 88

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

BLOG - nowe, ciekawe teksty i wydarzenia

Samotność w święta

16.12.2022 Samotność w święta

Dlaczego samotność w święta boli bardziej? Wielu osobom przy świątecznym stole towarszyszy samotność. Jak jej zaradzić?

więcej
Jak dzieci reagują na rozstanie rodziców?

24.11.2022 Jak dzieci reagują na rozstanie rodziców?

Jak pomóc dziecku zaakceptować rozwód rodziców? Czym jest żałoba dziecka po rozwodzie? Jeśli ojciec i matka wciągają potomka w swoje problemy, doświadcza on bardzo trudnej sytuacji wewnętrznej. Jak dzieci reagują na rozstanie rodziców?

więcej
Wyrzuty sumienia - czym są? Jak sobie z nimi radzić?

19.10.2022 Wyrzuty sumienia - czym są? Jak sobie z nimi radzić?

Poczucie winy jest dobre. Wyrzuty sumienia też. I choć dają mało szczęścia, to są Ci potrzebne w życiu. Czy spadliśmy z kosmosu, że pleciemy takie bzdury? Otóż nie! Mówimy otwarcie o tym, co to są wyrzuty sumienia i jak sobie radzić z poczuciem winy. Metoda na radzenie sobie z wyrzutami sumienia - 5 kroków - to proces, który działa i pomoże Ci zajrzeć w głąb siebie.

więcej
Niskie poczucie własnej wartości i wyrzuty sumienia jako zagrożenie dla związku

21.07.2022 Niskie poczucie własnej wartości i wyrzuty sumienia jako zagrożenie dla związku

Nie od dziś wiadomo, że niskie poczucie własnej wartości ma bardzo duże znaczenie w związku i negatywny wpływ na rozwój relacji. Jeśli mamy odpowiednią samoocenę i dobre postrzeganie siebie, to jesteśmy w stanie w sposób pozytywny i wzbogacający funkcjonować z naszym partnerem i radzić sobie z potencjalnymi konfliktami, gniewem czy różnymi emocjami. Dlaczego niskie poczucie własnej wartości ma tak duży wpływ na naszą relację? Do czego może doprowadzić zaniżona samoocena?

więcej
Rola wsparcia psychologicznego w dzisiejszych czasach

28.05.2022 Rola wsparcia psychologicznego w dzisiejszych czasach

Wsparcie psychologiczne to krótkoterminowa forma pomocy dedykowana zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. W zależności od potrzeb trwa ono od jednego do kilkunastu cotygodniowych spotkań, każde po około 50 minut. Dedykowane jest dla osób, które doświadczają trudnej, stresującej sytuacji, są przeciążone ogromną ilością obowiązków i spraw lub mają problemy związane z przystosowaniem się do nowej sytuacji życiowej, powstałej w wyniku np. narodzin dziecka, emigracji z kraju, nieuleczalnej choroby, kłopotów finansowych czy braku możliwości znalezienia pracy.

więcej
Możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu! A piętnaście też? Czyli o stresie w pracy

11.03.2022 Możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu! A piętnaście też? Czyli o stresie w pracy

Przemęczony pracownik, narażony na stres w pracy, jest mniej wydajny. Jeśli na wykonanie zadania przeznaczasz więcej czasu niż robiłeś to, będąc w dobrej kondycji psycho-fizycznej, a wykonanie prostych obowiązków służbowych urasta dla Ciebie do rangi problemu, to znak, że wpadłeś w sidła stresu w pracy. Czy w czasie obiadu, szorując zęby oraz stojąc w korku też myślisz o pracy? Oczywiście zabrałeś dziś z biura do domu raport do przejrzenia i przeczytasz go...

więcej
Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 603 44 88 88

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.