Skontaktuj się z nami

+48 603 44 88 88

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Wraz z nadchodzącym rokiem wiele osób robi noworoczne postanowienia. Nowy Rok kojarzy nam się bowiem z niezapisaną, nową i gotową do wypełnienia kartką papieru, którą możemy zamalować od nowa naszymi postanowieniami. Dominuje w nich trend zdrowego stylu życia. Obiecujemy sobie bowiem, że rzucimy papierosy i alkohol, schudniemy, zaczniemy uprawiać sport czy regularnie jeść. Często w postanowieniach noworocznych pojawia się też ukończenie szkoły lub studiów, zmiana pracy, zwiększenie zarobków, lepsza organizacja czasu, więcej snu itp. Tylko dlaczego tak często nie udaje nam się ich dotrzymać? Dlaczego po naszych noworocznych celach pozostają tylko słowa? Co zrobić, aby wytrwać w swoich postanowieniach i osiągnąć zamierzone cele? 

04.01.2021 więcej

Samotność w święta

Samotność w święta

Samotność to nieprzyjemny stan, który doświadczają nie tylko osoby nieśmiałe, porzucone, bezdomne czy starsze. W obecnej sytuacji bardzo dużo osób, niezależnie od wieku i statusu społecznego czuje się osamotnionych. Towarzyszą im takie emocje jak smutek, poczucie odrzucenia, wstyd, poczucie winy, lęk, poczucie niedopasowania społecznego lub brak ufności do innych. Jest to szczególnie dotkliwe gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Reklamy w telewizji, wystrój świąteczny i promocje w sklepach tworzą rodzinną atmosferę ciepła, miłości, bliskości i szczęścia. W ten sposób na każdym kroku przypominają nam o nadchodzących świętach. Czujemy potrzebę spędzenia tego czasu z rodziną i przyjaciółmi, w gronie bliskich osób, których kochamy i z którymi czujemy się dobrze. Chcemy wspólnie siedzieć wokół udekorowanego stołu, jeść pyszne potrawy, wręczać sobie nawzajem prezenty i śpiewać razem kolędy. Tak jak to było do tej pory, rok czy dwa lata temu. Samotność w tym okresie jest jeszcze bardziej dotkliwa niż kiedy indziej. Wizja samotnego siedzenia w domu w ten magiczny czas napawa nas smutkiem i poczuciem pustki. Czujemy się odrzuceni, poszkodowani przez los, smutni i źli. Chętnie pojechalibyśmy do bliższej i dalszej rodziny czy przyjaciół, ale widmo pandemii i obostrzenia ze strony rządu nie napawają nas optymizmem. Jest nam przykro, gdy zdajemy sobie sprawę z tego, że te święta będą inne niż zawsze, bo spędzimy je samotnie, we własnym mieszkaniu. Tak, jak prawie cały ten rok, kiedy pracowaliśmy z domu i słuchając napawających strachem wiadomości w telewizji baliśmy się wynurzyć nosa aby iść po zakupy.

Jak poradzić sobie z poczuciem samotności w święta?

24.12.2020 więcej

Terapeuci Talk&Solve

Terapeuci Talk&Solve to zespół psychologów, terapeutów pracujących krótkoterminowo.

Sesje terapeutyczne prowadzimy w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach – według nas – jest to najskuteczniejsza metoda psychoterapii, gdyż oparta jest na indywidualnym podejściu i koncentracji na zasobach i mocnych stronach Klienta.

Oferowana przez nas pomoc psychologiczna zakłada dokładnie tyle interwencji, ile potrzebuje Klient. Jesteśmy dalecy od doradzania, bo skupiamy się na wspieraniu Klienta w jego samodzielnym dążeniu do znalezienia rozwiązania życiowych problemów.

Udzielamy profesjonalnej pomocy psychologicznej. Skorzystaj z pomocy, jeśli borykasz się z problemem takim jak: 

 • depresja, obniżony nastrój, chwiejność emocjonalna 
 • nerwica lękowa, nerwica natręctw
 • zaburzenia lękowe w postaci fobii społecznych, napadów paniki, zaburzenia lękowe uogólnione
 • niskie poczucie własnej wartości, nieśmiałość, lęk przed oceną i odrzuceniem
 • długotrwały stres, napięcie, zespół stresu pourazowego (PTSD)
 • zaburzenia odżywiania, anoreksja, bulimia 
 • nadmierne poczucie winy i poczucie wstydu
 • dysfunkcyjne dzieciństwo: DDA, DDD
 • problemy z samoakceptacją i satysfakcjonującym życiem 
 • doświadczenie kryzysów życiowych: rozstanie, rozwód, utrata pracy, przeprowadzka, rozpoczęcie nowego etapu w życiu, śmierć bliskiej osoby
 • wypalenie zawodowe i problemy w pracy 
 • konflikty w życiu osobistym i zawodowym
 • problemy z ułożeniem sobie życia osobistego, znalezieniem partnerki / partnera, poczucie pustki, osamotnienia, tęsknoty
 • brak satysfakcji ze swojgo życia, niezadowolenie z relacji z bliskimi osobami
 • agresywne zachowania

 

Naszym Klientom proponujemy różne formy pomocysesje terapii indywidualnej, sesje par i terapię rodzin oraz terapię grupową. Nasi psycholodzy dziecięcy prowadzą terapie dzieci i młodzieży innowacyjną metodą Kids' Skills - Dam radę!

Mamy wiele pomysłów, którymi chcemy dzielić się z naszymi Klientami. Naszą misją jest popularyzacja podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach jako narzędzia do lepszego poznania siebie i odkrycia tego co działa. Wierzymy, że już jedna sesja odświeża umysł, przynosi ulgę, prostuje myśli i dodaje sił.

Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Nasi Terapeuci

Monika Rzońca

Monika Rzońca

Psycholog, psychoterapeuta, praktyk metody Kids' Skills 

Kamila Kalbarczyk

Kamila Kalbarczyk

Psycholog, psychoterapeuta, praktyk metody Kids' Skills

Justyna Goszczyńska-Prokopowicz

Justyna Goszczyńska-Prokopowicz

Psycholog, terapeuta, praktyk metody Kids' Skills, edukator Pozytywnej Dyscypliny

Zuzanna Podkowicz

Zuzanna Podkowicz

Psycholog, terapeuta, edukatorka seksualna

Aleksandra Papaj

Aleksandra Papaj

Psycholog, psychoterapeuta, terapeuta uzależnień

Karolina Isio-Kurpińska

Karolina Isio-Kurpińska

Psychoterapeutka, terapeutka EFT, Psychotherapy and Counseling in English

Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 603 44 88 88

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.