Skontaktuj się z nami

+48 603 44 88 88

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

Najczęstsze problemy dzieci i pomysły na rozwiązania

Problemy szkolne: przerywanie innym

Problemy szkolne: przerywanie innym

Dzieci mają często zwyczaj przerywania, kiedy ktoś inny mówi. Nawyk przerywania jest zazwyczaj tolerowany w rodzinie , natomiast jest on najczęściej problematyczny dla dziecka w szkole i wśród rówieśników. Koledzy mogą po prostu uznać takie zachowanie za męczące. W szkole natomiast dzieci zazwyczaj uczone są proszenia o zabranie głosu i czekania na takie pozwolenie, aby głos zabrać. Czekanie na swoją kolej to istotna umiejętność.

więcej
Problemy szkolne: Zaniedbywanie pracy domowej

Problemy szkolne: Zaniedbywanie pracy domowej

Dzieci, które systematycznie nie odrabiają prac domowych zadanych w szkole prędzej czy później zaczną opuszczać się w nauce. Nauczyciele, którzy zauważają taką tendencję często zgłaszają problem rodzicom mając nadzieję, że to poprawi sytuację i dziecko zacznie spełniać oczekiwania szkolne. Jeśli standardowe rozwiązana zawiodą, możesz pomyśleć o alternatywnej metodzie.

 

 

więcej
Problem z ADHD u 12-letniego chłopca

Problem z ADHD u 12-letniego chłopca

Jasiowi została postawiona diagnoza ADHD. Jaś łatwo popadał w rozkojarzenie i przeszkadzał innym w klasie. Miał słabe oceny i przez swoje zachowanie dostawał uwagi i był często odsyłany do pedagoga szkolnego. Mama Jasia próbowała mu pomóc poprzez wspólne odrabianie lekcji wieczorami, czasami przez długie godziny. Jaś uznał, że jego rozkojarzenie to nie tylko zła rzecz. Uznał, że przysporzyło mu to już wielu problemów podczas lekcji.

więcej
Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 603 44 88 88

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.