Skontaktuj się z nami

+48 603 44 88 88

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

Terapia on-line

Terapia on-line

Terapia on-line czyli terapia realizowana za pomocą dostępnych video-komunikatorów jest w Polsce coraz bardziej popularna. W Stanach i Wielkiej Brytanii to coraz częściej główna forma terapii oferowana przez specjalistów a zarazem preferowana przez klientów. Dzisiaj niemal każdy codziennie używa tej formy komunikacji z bliskimi, znajomymi czy też zawodowo.

Kiedy warto skorzystać z terapii?

Terapia on-line jest często jedyną możliwością realizacji terapii na przykład dla osób, które w swoich lokalizacjach nie znajdują odpowiedniego dla siebie psychoterapeuty, są w częstych podróżach, albo realizują terapię par lub rodzin, a jedna z osób mieszka „na odległość". Jest to jednocześnie bardzo wygodna forma terapii na wakacje, kiedy klienci chcą utrzymać ciągłość sesji. Coraz częściej z takiego rozwiązania korzystają rodzice-opiekunowie małych dzieci, których pociechy, na czas terapii, mogą być na oku zajęte zabawą lub ulubioną bajką. Niezależnie od okoliczności terapia on-line to dostępność wysokiej jakości usług psychoterapeutycznych bez konieczności dojazdów.

Jak odbywa się terapia z psychologiem on-line?

Na początku w momencie umawiania się potwierdzamy, które z dostępnych video-komunikatorów są dostępne i wykorzystywane przez klienta. Najlepiej jest potwierdzić dwie możliwości połączenia, np. Skype i What'sapp, w przypadku kiedy jedna zawiedzie. Terapeuta ok. 10 minut przed umówionym terminem spotkania wysyła zaproszenie poprzez komunikator. Po potwierdzeniu zaproszenia możemy zacząć video-terapię. Sesje odbywają się dokładnie tak samo, jak face-to-face. Prowadząc terapię, w gabinecie czy on-line, zawsze notuję w celu uporządkowania tematu, nadania struktury rozmowie. Zachęcam, aby klient również miał pod ręką coś do pisania. Jeśli trzeba rozrysowujemy coś, mierzymy skalą, rozpisujemy... Możemy robić to razem, możemy przesłać sobie zdjęcie lub pokazać notatki do kamerki.

Co należy zrobić przed terapią online?

Najlepiej zadbać o najnowsze wersje, aktualizacje komunikatorów. Równie ważne jest komfortowe miejsce rozmowy. Taka terapia może odbywać się wszędzie, gdzie działa technologia, ale pamiętajmy o sprawach, które będą tematem takiej rozmowy. Warto zadbać o ciche, spokojne miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Dowiedz się jak przebiega spotkanie z psychologiem na sesji indywidualnej.

Jakie wymogi techniczne?

Co należy sobie zapewnić to przede wszystkim dobre połączenie internetowe, komputer i kamerka, laptop, tablet lub po prostu Smartfon. Dzisiejsza technologia na szczęście zapewnia nam te możliwości sprawiając, że dostępność usług jest coraz łatwiejsza.


Co jeśli technologia zawiedzie?

To się czasami zdarza. Może być problem z połączeniem internetowym, np. opóźnienia w dźwięku lub kompletnie zerwane połączenie. W pierwszych minutach rozmowy testujemy jakość połączenia. Ustalam wraz z klientem, co zrobić jeśli takie trudności się pojawią. Najczęściej umawiam się na przeczekanie, jeśli chwilowo się nie słyszymy lub jest opóźnienie. W przypadku zerwania połączenia, oddzwaniam do klienta. Jeśli trudności nie ustępują, przerzucamy się na drugi komunikator. Prowadzę terapie online od lat i wiem, że zawsze któreś rozwiązanie działa. Można spokojnie takie terapie prowadzić bez uszczerbku na jakości usługi.


Monika Rzońca, Psycholog, Terapeuta Talk&Solve

Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 603 44 88 88

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.